Jak odpowiednio dobierać bieliznę damską?
18 listopada, 2022
Jak znaleźć idealny strój kąpielowy plus size?
18 listopada, 2022
Jak odpowiednio dobierać bieliznę damską?
18 listopada, 2022
Jak znaleźć idealny strój kąpielowy plus size?
18 listopada, 2022
SALON MIG

Jak wybrać odpowiedni sportowy biustonosz

Opublikowane przez: Salon MiG w dniu 18 listopada, 2022

KOMFORT PODCZAS SPORTU: DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SPECJALISTYCZNY BIUSTONOSZ?

Uprawianie sportu w zwykłym staniku nie jest ani trochę wygodne. Może to doprowadzić do otarć oraz odparzeń. Ponadto istnieje ryzyko, że biustonosz się rozciągnie lub piersi ulegną deformacji i będą opadać. Przyczyną takiego stanu są konstrukcje biustonoszy, które nie są zaprojektowane z myślą o szybkich ruchach i aktywności fizycznej.

KLUCZOWE CECHY BIUSTONOSZA SPORTOWEGO: KOMFORT I OCHRONA

Decydując się na biustonosz sportowy zwróć uwagę na:

Zakres rozmiarów: nie wybieraj topów oznaczonych rozmiarówką, typu: XS, S, M, L, XL – ponieważ one nie zapewnią podtrzymywania biustu. Dobry biustonosz sportowy powinien być oznaczony obwodem biustonosza i miseczki.

Dobrze wyprofilowaną miseczkę: decyduj się na biustonosze posiadające wszytą miseczkę. Jest to ważne podczas uprawiania sportu, ponieważ piersi są dobrze chronione przed otarciami oraz dobrze podtrzymywane.

Wygodne ramiączka: najlepszą te szersze i miękkie. Dobrze, jeśli posiadają możliwość krzyżowego spięcia na plecach, wtedy prostują sylwetkę i podtrzymują.

Odpowiedni materiał: powinien być wykonany z oddychających materiałów

Gładkie miseczki i płaskie szwy: zapobiegają otarciom i zapewniają komfort

Biustonosz z fiszbinami czy bez? Wersja bez fiszbin jest zalecana do takich dyscyplin, jak: joga czy pilaste, a ta z fiszbinami do intensywniejszych ćwiczeń. Najlepsze są fiszbiny zatopione w silikonie, bo prawie nie są wyczuwalne.

Podsumowanie

Dobry biustonosz sportowy musi być dobrze dopasowany, wybierz mniejszy rozmiar obwodu niż twój rzeczywisty wymiar. Np. mając obwód 80 cm, wybierz rozmiar 75. Miseczki powinny zakrywać całą pierś – powinny być one uniesione, ukształtowane i oddzielone od siebie.
Ramiączka nie powinny być mocno naciągnięte i wrzynać się w ramiona, ale też nie powinny się zsuwać.

    OFERUJEMY PROFESJONALNE USŁUGI BRAFITTINGU, KTÓRE POZWOLĄ CI ZNALEŹĆ IDEALNY ROZMIAR I FASON BIUSTONOSZA. NASZE WYKWALIFIKOWANE DORADCZYNIE Z PRZYJEMNOŚCIĄ PRZEPROWADZĄ DOKŁADNE POMIARY I WSKAŻĄ CI MODELE, KTÓRE NAJLEPIEJ DOPASUJĄ SIĘ DO TWOJEJ SYLWETKI.

    SALON MIG